Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska – wypoczynek dla seniora

408
banner

Bukowina Tatrzańska

Coraz więcej osób starszych, przebywających na emeryturze czy rencie, decyduje się na odbycie urlopu wypoczynkowego czy nawet wydłużonego weekendu w polskich górach. Przekonują do tego lekarze, a i sami seniorzy chętnie wybierają miejscowości górskie jako piękne i atrakcyjne z turystycznego punktu widzenia. Wypoczynek w górach to świetny pomysł z wielu względów!

To co przekonuje seniorów do pobytu w górach to przede wszystkim klimat. Delikatne, górskie powietrze wpływa pozytywnie na górne i dolne drogi oddechowe. Nic dziwnego, że właśnie na Podhalu funkcjonuje wiele sanatoriów oraz ośrodków zdrowia. Szczególnie Bukowina jest atrakcyjna da seniora – przede wszystkim ze względu na wspaniała panoramę Tatr oraz wypoczynek w ciszy. Miasto to jest mniej gwarne i zatłoczone niż słynne Zakopane.

Atrakcje dla osób starszych w Bukowinie

Bukowina tatrzańska oferuje wiele ciekawych możliwości spędzania czasu dla osób starszych. Przede wszystkim są to liczne restauracje, kawiarnie i karczmy, gdzie skosztują oni regionalnych przysmaków. Osoby ceniące wypoczynek na świeżym powietrzu mogą udać się na spacer dłuższymi szlakami turystycznymi. Dla osób starszych organizowane są też zajęcia grupowe – jest to gimnastyka na świeżym powietrzu, nordic walking, zwiedzanie etc.

Wygodne noclegi dla seniorów znajdziesz w naszej ofercie – Bukowina Tatrzańska.


Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Menu Title